Svenska Schäferhundklubben

 

SCHEMA FÖR INTRÄNING FREDAG 10 AUGUSTI    
 
OBS! Anmälan till sekretariatet och vaccinationskontroll ska göras innan inträningen!
Sekretariatet öppnar kl 08.30 den 10 augusti.

Ev byte av inträningstid får de tävlande själva ta ansvar för.

10.00 – 10.40 Gävleborg/Dalarna 3 st, Närke 2 st, Västmanland 2 st
10.00-10.05      Sandra Löfdahl                                                      10.20-10.25      Josefina Pettersson Daun
10.05-10.10      Helena Canneryd                                                   10.25-10.30      Ralf Andersson
10.10-10.15      Kicki Forsell                                                          10.30-10.35      Camilla Eriksson
10.15-10.20      Annelie Johansson                                                 10.35-10.40     

10.45 – 11.25 Stockholm 6 st
10.45-10.50      Nicklas Björkblom                                                  11.05-11.10      Fredrik Johansson
10.50-10.55      Peter Nilsson                                                         11.10-11.15      Lars Holmgren
10.55-11.00      Monica Holmgren                                                   11.15-11.20     
11.00-11.05      Cecilia Tideström                                                   11.20-11.25     

11.30 – 12.00 Värmland 2 st, Mellannorrland 2 st, Övre Norrland 1 st
11.30-11.35      Ann-charlotte Neumann                                         11.45-11.50      Peter Sävenberg
11.35-11.40      Jon Vestberg                                                         11.50-11.55      Ann-charlotte Neumann
11.40-11.45      Camilla Persson                                                     11.55-12.00     

12.05 – 12.40 Sörmland 3 st, Östergötland 3 st, Gotland 1 st
12.05-12.10      Esko Varpula                                                          12.25-12.30      Patrick Petersson
12.10-12.15      Tobias Häggström                                                  12.30-12.35      Mikael Lagnevik
12.15-12.20      Anna Bodin                                                            12.35-12.40      Ulrika Ronström
12.20-12.25      Carina Nord


12.45 – 13.15 Småland 6 st
12.45-12.50      Filip Hegestrand                                                      13.00-13.05      Emilia Edman
12.50-12.55      Erica Andersson                                                       13.05-13.10      Pernilla Carlstein Nordin
12.55-13.00      Thomas Fröding                                                      13.10-13.15      Åke Imland


13.20 – 14.05 Västra 9 st
13.20-13.25      Tomas Karlsson                                                       13.45-13.50      Magnus Svensson
13.25-13.30      Jens Broström                                                         13.50-13.55      Thorvald Steinsson
13.30-13.35      Monika Henriksson                                                  13.55-14.00      Rolf Karlsson
13.35-13.40      Willy Winquist                                                         14.00-14.05     
13.40-13.45      Martin Andersson

14.10 – 14.55 Skåne-Blekinge 9 st
14.10-14.15      Mikael Ohlsson                                                        14.35-14.40      Bengt Andersson
14.15-14.20      Ida Persson                                                             14.40-14.45      Patrik Karlsson
14.20-14.25      Peter Rogge                                                            14.45-14.50      Jörgen Lindqvist
14.25-14.30      Per Mortensen                                                         14.50-14.55      Jörgen Andreasson
14.30-14.35      Constanze Pilgram