Svenska Schäferhundklubben

  Resultat SSM IGP 2019

 

IPO III

         
PLAC Kat nr Lott nr Förare Hund A B C TOTAL
  1  30 Stefan Jonasson Sniffer's Zlatan  5  89  81  175
  2  38 Isabelle Almqvist Dundragården's Extra  24  89  91  204
   41 Catarina Lasson Unique ze Stribrného kamene  15  75  88  178
    Per Mortensen Gråmanns Hokus        
   36 Camilla Eriksson Welder Amira  8  93  85  186
   15 Peter Sävenberg Rixdivan's Dax  89  92  90  271
   24 Natalie Finke Imsedrift's Claudia  95  95  95  285
  8  27 Constanze Pilgram Hoky Aykmar  96  88  85  269
   34 Monica Holmgren Cixo Del Lupo Nero  98  94  85  277
  10   11 Christer Häggström Ike vom Scandinawian  84  89  96  269
  11   32 Anna Bodin Paddy von der Fasanerie  -  -  disq  disq
  12   21 Eva Köhlström Imsedrift's Joline  83  87  96  266
  13   23 Tommy Norberg Neros Del Lupo Nero  4  -  -  bryter
  14   25 Annika Eklund Clarblick Sixten Jr  91  85  83  259
  15   31 Bengt Andersson Vito Del Camino Duro  -  -  disq  disq
  16   19 Ulrika Ronström Egons Olfine  -  -  disq  disq
  17    Annette Larsson Skybackens Viper        
  18   39 Gunilla Sjögren Kustmarken's Gripa  89  83  84  256
  19   37 Ulf Fröjdendahl Imzedrift's Akka  93  74  63  230
  20   35 Åke Imland Officer von Arlett  - -  disq  disq
  21   4 Filip Hegestrand Rolex del Camino Duro  -  -  disq  disq
  22   17 Jon Vestberg Molars Dax  22  87  72  181
  23   18 Annelie Damberg Glitzerns Arga Razz   82  86  75  243
  24   1 Johanna Svensson Team's Mezzi  87  88  92  267
  25   13 Erica Andersson Lymmels Kip  98  97  85  280
  26   16 Carina Nord  Sniffer's Zniper  -  -  disq  disq
  27   26 Peter Nilsson  Qbas Dimma  96  93  84  273
  28    Jenny Andersson  Bewen Od Jemcinského Zámku        
  29   6 Ann-Charlotte Neumann Divaheden Mirra  77  76  80  233
  30   5 Jens Broström Skogsstugan Hoppa  91  81  82  254
  31   8 Martin Andersson Ulvgårdens Rozzie  88  76  67  231
  32   33 Fredrik Johansson  Skogsstugan Grabb  -  -  disq  disq
  33   12 Jörgen Lindqvist Kustmarken's Vaquero  -  -  disq  disq
  34   29 Kenneth Green Gun Vom Aufsteigenden Phönix  - -  disq  disq
  35    Ing-Marie Dahlsjö  Ascha Von Peroh        
  36   3 Helena Canneryd Hundfredriks Cox  -  -  disq  disq
  37   Karin Blomsthed  Jabina Oktan        
  38   10 Josefina Pettersson Daun Lymmels Inez  72  77  75  224
  39   40 Jan Nylin  Försvarsmaktens Latto  93  87  90  270
  40    Percy Kembel  Dyson Del Camino Duro        
  41   28 Carina Wicke  Kustmarken's C Triksi  81  87  76  244
  42   20 Patrik Karlsson  Napoleon Galan Nalag  -  -  disq  disq
  43   9 Fredrik Bjurklint  Imsedrift's Glock  83  95  93  271
  44   14 Stefan Johansson  Mi-Jos Lirka  75  76  61  212
  45    Peter Rogge  Gero vom Brachtpetal        
  46   42 Lars Holmgren Dundragårdens Aaron  75  53  79  207
  47   7 Ralf Andersson Winonas Julle  81  -  -  bryter
  48   2 Nicklas Björkblom Kustmarken's Öya  85  79  74  238
  49   22 Thomas Fröding Jabina Retro -  -  disq  disq

 

 

IPO III - ungdom

         
PLAC Kat nr Lott nr Förare Hund A B C TOTAL